chasings آفتاب بوشهر اوقات شرعی طلوع آفتاب

chasings: آفتاب بوشهر اوقات شرعی طلوع آفتاب غروب آفتاب اوثات شرعی اوثات شرعی افق

گت بلاگز اخبار اجتماعی تلفات جاده‌های نوروز ٣‌درصد زیاد شد

سرعت و سبقت غیرمجاز و خستگی از عوامل مهم تصادفات منجر به فوت بود تنها در روز دهم فروردین ٣٧ نفر در جاده‌های کشور کشته شدند

تلفات جاده‌های نوروز ٣‌درصد زیاد شد

تلفات بزرگراه های نوروز ٣ درصد زیاد شد

عبارات مهم : حوادث

سرعت و سبقت غیرمجاز و خستگی از عوامل مهم تصادفات منجر به فوت بود تنها در روز دهم فروردین ٣٧ نفر در بزرگراه های کشور کشته شدند

به گزارش شهروند؛ امسال بزرگراه های کشور روزهای پرحادثه تری را سپری کرد. آمار تصادفات، تلفات و مصدومان سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته زیاد شد. هر چند در چند روز نخست سال جاری خبرها از روند کاهشی کشته شدگان حوادث رانندگی حکایت داشت، ولی از اواسط تعطیلات و با نزدیک شدن به روزهای نهایی تصادفات و حوادث رانندگی به نحوه چشمگیری زیاد کردن یافت. به طوری که بر اساس اعلام مسئولان انتظامی فقط در دهم فروردین ماه ٣٧ نفر در بزرگراه های کشور جانشان را از دست دادند. پلیس راهور اعلام کرد كه درمجموع تعطیلات نوروزی امسال تلفات بزرگراه ای ٣ درصدی زیاد کردن داشته هست. تلفاتی که سرعت و سبقت غیرمجاز، خستگی و نیز بی توجهی به جلو از سوی رانندگان عوامل مهم آنها بوده است.

تعداد کشته شدگان و مصدومان حوادث رانندگی در حالی امسال زیاد شد که طی چند سال گذشته این آمار روند کاهشی به خود گرفته بود. به طوری که در آخرین روز از تعطیلات نوروزی سال ٩٦ مقامات نیروی انتظامی در مقایسه تعداد کشته شدگان تصادفات بزرگراه ای با مدت مشابه سال قبل از کم کردن ٨ درصدی این حوادث و تلفات خبر دادند. در سال های قبل از آن هم تعداد کشته شدگان و مصدومان این حوادث همواره کم کردن داشته است ولی پلیس جدا از بی احتیاطی رانندگان و سرعت و سبقت های غیرمجاز آنها در بزرگراه های کشور یکی از دلایل زیاد کردن تعداد قربانیان حوادث رانندگی را زیاد کردن تعداد خودروها و سفرهای نوروزی نسبت به سال های گذشته اعلام کرده است.

تلفات جاده‌های نوروز ٣‌درصد زیاد شد

افزایش تلفات بزرگراه ای در آخر تعطیلات

براساس آمار موجود درمجموع تعطیلات نوروزی تلفات ناشی از حوادث ترافیکی ٣ درصد زیاد کردن یافته هست. مهمترین علل وقوع تصادفات فوتی هم همچنان سرعت و سبقت غیرمجاز و عدم توجه به جلو بوده، این خبر را سردار تقی مهری، مدیر پلیس راهور ناجا اعلام کرد. به گفته او ۸۵ درصد تصادفات منجر به فوت فقط به علت رعایت نکردن سرعت، سبقت های خطرآفرین و بی توجهی به جلو از سوی رانندگان رخ داده هست. او در توضیح زیاد آمار تصادفات بزرگراه ای نوروز امسال گفت: «ما در موج اول سفرها کم کردن ۵ درصدی فوت و جانباختگان را داشتیم ولی در موج دوم این روند بر تصویر شد و تلفات زیاد کردن پیدا کرد؛ به طوری که در روز ١٠ فروردین ۳۷ نفر جان باختند.

سرعت و سبقت غیرمجاز و خستگی از عوامل مهم تصادفات منجر به فوت بود تنها در روز دهم فروردین ٣٧ نفر در جاده‌های کشور کشته شدند

این نشان می دهد افرادی که به سفر رفته اند، خسته شده است اند و آمادگی جسمانی رانندگی را نداشته اند و همین امر باعث شده است به طور کلی ۳ درصد تعداد کشته شدگان زیاد کردن داشته باشد.» سردار مهری زیاد کردن قابل توجه سفرهای نوروزی را یکی دیگر از عوامل زیاد کردن فوت ومیر بزرگراه ای بیان کرد و در این باره گفت: «با توجه به زیاد کردن یک و نیم میلیونی تعداد خودروها در سال ٩٦ زیاد کردن سفرها یک عنوان عادی و قابل آینده نگری بود ولی مردم امسال همکاری خوبی داشتند. از سوی دیگر شرایط هوا کشور با سطح بزرگراه هاي خشک و هواي بهاری باعث شد تا تعداد سفرها زیاد کردن یابد.

به طوری که براساس برآوردهای انجام شده است تعداد سفرها نسبت به تعطیلات سال گذشته حدود ۱۵ درصد زیاد کردن یافت.» پیشگیری از گره های کور ترافیکی و جلوگیری از انسداد طولانی مدت بزرگراه های پرتردد از دیگر اقداماتي بود که به گفته مدیر پلیس راهور با کمک و تلاش ٥ هزار پرسنل این نیرو در طرح خاص نوروزی امسال به اجرا درآمد: «امسال یک قرارگاه ترافیکی ایجاد شد که به صورت شبانه روزی فعال بود و بنا بر شرایط تصمیمات ترافیکی را اتخاذ و به واحدها اعلام می کرد. از سوی دیگر۵ هزار نفر به همراه ۱۵۰۰ ماشین به پلیس راهور جهت اجرای بهتر طرح اضافه شد که در مجموع باعث شد نوروز امسال هیچ گره ترافیکی و یا ترافیک طولانی مدت نداشته باشیم؛ ولی در محورهای شمالی و شهرهای زیارتی ترافیک های نیمه سنگین و سنگین را شاهد بودیم، بزرگراه های کشور ظرفیت و کشش این حجم از سفر و ماشین را ندارد ولی مردم امسال همکاری بیشتری با پلیس داشتند.»

افزایش میانگین سرعت در بزرگراه های کشور

هر چند تاکنون تعداد دقیق کشته شدگان و مصدومان حوادث بزرگراه ای تعطیلات نوروز امسال اعلام نشده هست، ولی به گفته مقامات پلیس در روزهای نخست تعطیلات یا همان موج اول سفرهای نوروزی درمجموع تعداد تلفات و مصدومان حوادث بزرگراه ای نسبت به سال گذشته کمتر شده است بود. به طوری که سردار اسکندر مومنی، جانشین فرمانده نیروی انتظامی در اواسط ایام عید اعلام کرد هر ٥٨ دقیقه یک نفر در حوادث رانندگی جانش را از دست داده هست. او همچنین روزهای چهارم و پنجم فروردین ماه را پرتصادف ترین روزهای نوروز ٩٧ در موج نخست سفرها اعلام کرد و گفت: «تلاقی موج نخست بازگشت از سفرها و شروع موج دوم سفرهای نوروزی طی این دو روز باعث زیاد کردن تعداد تصادفات شد و بنابر آمارهای ما استان های فارس، اصفهان، کرمان و خراسان رضوی پرتصادف ترین استان های نوروزی بودند.» سردار مومنی با تأیید زیاد کردن میزان سفرهای نوروزی در سال ٩٧ بزرگراه های استان های مازندران، گیلان، قم، فارس و خراسان رضوی را پرترددترین مسیرهای کشور در نوروز امسال اعلام کرد که با وجود این در هیچ کدام از این مسیرها گره های ترافیکی ایجاد نشد: «آمارها نشان می دهد که طی سال های گذشته همواره سفرها در کشور و به خاص در ایام عید زیاد کردن داشته هست؛ به طوری که در مجموع سال گذشته نیز با ورود یک میلیون ماشین تازه و بیش از دو میلیون فرد نو گواهینامه به تناوب ترافیکی کشور، تعداد سفرها زیاد کردن یافت. با وجود این امسال میانگین سرعت تردد خودروها در طرح نوروزی زیاد شد و حدود یک کیلومتر بر ساعت بر این میانگین سرعت افزوده شده است است که به نظر می رسد بهتر بودن شرایط هوا نسبت به سال قبل و همچنین اطلاع رسانی های درست جهت مدیریت وقت سفر در آن موثر است.»

تلفات جاده‌های نوروز ٣‌درصد زیاد شد

واژه های کلیدی: حوادث | نوروزی | تصادفات | بزرگراه | تصادفات | طرح نوروزی | تعطیلات نوروز | سفرهای نوروزی | تعطیلات نوروزی | تعداد کشته شدگان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog